5 נקודות זכות למנכלים ולאנשי עסקים 

כמנכ"ל ישראלי יש לך את כל מה שנדרש כדי לשדרג את החברה מבלי ל"צאת מהקופסא"
16 בפברואר 2017
מדוע לא צריך עסק כדי להצליח בעסקים?
23 בפברואר 2017

נכתבו אינספור ספרים ומאמרים על הקושי המנטלי הכרוך בלהיות מנכ"ל.

לקראת יום הכיפורים וחשבון הנפש האישי אני מציע להתמקד בנקודות הזכות החשובות שלך כמנכ"ל, שבדרך כלל נעלמות מעינייך ביום יום ומסתתרות מאחורי מסך העשן של הפעילות השוטפת, נקודות זכות שרק מי שמנהל, יוזם ומפתח חברות ועסקים יכול להזדהות איתן.

 

נקודת הזכות הראשונה: האחריות

טפח לעצמך על השכם כי אתה מגלם את האומץ כשאתה פועל כנגד אי הוודאות ומוביל את החברה שלך אל העתיד, תוך כדי דאגה לרווחת הסובבים אותך (לקוחות, עובדים, ספקים ומשקיעים) כאשר אתה יודע שעם העשייה מגיעות לעתים גם אי הצלחות, אך אתה ממשיך להוביל באומץ את העשייה קדימה, תוך לקיחת אחריות.

 

נקודת הזכות השנייה: היזמות

טפח לעצמך על השכם על כך שאתה מעדיף להתאמץ ולצאת מנקודת הנוחות המוכרת והחביבה ונוגע בנושאים ובשטחים חדשים כדי לשמור על המומנטום של פיתוח וצמיחת החברה שלך.  ברור לך שישיבה במקום פירושה צעידה לאחור ואתה פועל ביצירתיות ויוזם פעילויות כדי להבטיח את הרלוונטיות של החברה גם בעתיד.

 

נקודת הזכות השלישית: הפעילות

טפח לעצמך על השכם על כך שאתה נמצא בשיא הפעילות: מתקתק דברים, מקבל החלטות, מזיז משאבים ומשפיע על התוצאות. אתה מבין כי כל שלב הקטן ביותר הוא עוד מדרגה לעבר השגת המטרה הגדולה והחזון שלך.

 

נקודת הזכות הרביעית: המנהיגות

טפח לעצמך על השכם על כך שאתה לא בוחר בדרך הקלה ולא נגרר בעקבות אחרים, אלא בוחר בדרך הקשה יותר להשפיע על אחרים ללכת בדרכך. המנהיגות מובילה אותך לעזור לאחרים להשיג הישגים בעצמם ולתת להם את הקרדיט, תוך הבנה שסך כול העשייה שלך היא ההצלחות המצטברות של אנשים המושפעים ממך.

כשבחרת להנהיג והכרזת על עצמך כמוביל עסקי יצאת מנקודת הנוחות הטבעית שלך ועל כך מגיעה לך טפיחה גדולה של פרגון עצמי.

 

נקודת הזכות החמישית: ההתפתחות

טפח לעצמך על השכם על כך שאתה ברמת מודעות גבוהה. ברור לך שכדי להוביל אחרים אתה בראש ובראשונה חייב להוביל את עצמך אל הקדמה. קל להגיד, "אני יודע!" אך העולם מלא במנכ"לים שחשבו כך והחברות שלהם לא שרדו. אתה מאמין שעל מנת להתקדם  עליך להעשיר את עצמך, ללמוד, להשתלם, להתייעץ ולחשוף את עצמך לחידושים בתחומים הרבים בהם אתה מבקש להחליט ולהנהיג.

 

ולסיכום, זכור כי בכל פעולה, החלטה ויוזמה, שנטלת בה חלק, עשית את המיטב שיכולת לעשות באותן הנסיבות ועל כך תפרגן לעצמך.

ברכות להצלחה עסקית,

בידידות

אמיר דרורי

הצטרפו היום לרשימת התפוצה שלנו